Kronikë

Dibër/ Makina përplaset me shkallët e dyqanit dhe kthehet përmbys

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Maqellarë të Dibrës. 

Drejtuesi i një automjeti tip “Ford” është përplasur me shkallët e një dyqani buzë rrugës. Si pasojë e përplasjes mjeti është kthyer përmbys. Mësohet se nga aksidenti ka mbetur i lënduar drejtuesi, i cili po lëvizte i vetëm.

Nga njoftimi i policisë mësohet se drejtuesi i mjetit Xhahit Tifekçiu ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur. Ai ka marrë ndihmën e parë mjekësore dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top