Sport

De Laurentiis ‘flak’ Gattuson, sapo doli nga Champions: “Të uroj suksese kudo të shkosh”

Ishte sekreti i Pulcinellas, por tani është krejtësisht zyrtar: Rino Gattuso nuk do të jetë trajneri i Napolit në sezonin 2021/22.

Presidenti Aurelio De Laurentiis e ka shkarkuar trajnerin personalisht, menjëherë pas mungesës së kualifikimit të tyre në Champions League dhe e ka bërë jo me një deklaratë zyrtare, por me një postim në rrjetet sociale: “I lumtur që kam kaluar këto dy sezone me ty – lexohet në tekstin e numëri 1 të klubit -, të uroj suksese kudo që të shkosh. I dashur Rino , një përqafim”. Për Gattuson natyrisht nuk mungojnë ofertat.

Caro Rino, sono felice di aver trascorso quasi due stagioni con te. Ringraziandoti per il lavoro svolto, ti auguro successi ovunque tu vada. Un abbraccio anche a tua moglie e ai tuoi figli. Aurelio De Laurentiis

— AurelioDeLaurentiis (@ADeLaurentiis) May 23, 2021

Grazie Mister! pic.twitter.com/pt5BhpMm6a

— Official SSC Napoli (@sscnapoli) May 23, 2021

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top