Bota

COVID-19/ Shifra të larta infektimesh, Italia regjistron 217 viktima

Itali vijon të regjistrojë shifra të larta të koronavirusit.

Në 24 orët e fundit Italia ka regjistruar 13,158 raste të reja të infektuar me COVID-19 nga ekzaminimi i  239,482 testeve.

Ndërkohë nga autoritetet shëndetësore njoftohet se 217 pacientë nuk e kanë fituar betejën me virusin, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 119, 238 që prej fillimit të pandemisë.

Nga virusi janë shëruar 13, 176 pacientë në të gjithë Italinë.

Rajoni më rritjen më të lartë të rasteve me Covid-19 është  Lombardia me më shumë se 1,967 të prekur, ndjekur nga Campania me 1, 854 , Puglia me 1,203 raste dhe Lazio me 1, 185 të prekur.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top