Bota

COVID-19/ Rekord viktimash në Indi

India po përjeton një prej valëve më vdekjeprurëse të koronavirusit .

Për më të tepër do të duhet të përballet dhe me valë të reja ku ndërkohë në vend mungon oksigjeni, thanë zyrtarët të mërkurën.

Sipas të dhënave zyrtare të publikuara të autoritetet lokali në 24 orët e fundit India ka regjistruar kulmin e ri, me rreth 4 mijë viktima dhe 412 mijë raste të reja me Covid.

Ndërkohë numri total i  viktimave ka arritur në 230, 168 dhe 21, 1 milion infektime që fillimi i nga pandemisë.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top