Bota

COVID-19 në Itali, 288 humbje jete dhe mbi 14 mijë raste

Italia vijon të regjistrojë shifra të larta në viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se kanë humbur jetën 288 persona nga COVID-19, teksa janë regjistruar 14, 320 raste të reja nga 330, 075 teste të realizuara.

Numri i viktimave që nga nga fillimi i pandemisë në Itali është 120, 544.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 18, 088 persona janë shëruar. Ndërkohë,  rajoni me rastet më të larta të Covid mbetet Lombardia me 2,304 te prekur.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top