Kronikë

‘Burri vret gruan dhe veten’/ Krimi disa ditë më parë, por u zbulua sot

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër, ku një burrë ka vrarë gruan dhe veten.

Burime nga policia thanë se Fadil Bandulla, 79 vjeç ka vrarë gruan e tij Sanija Bandulla 83 vjeçe.

Krimi i rëndë brenda familjes ka ndodhur disa ditë më parë, por është zbuluar vetëm ditën e sotme.

Policia e Shkodrës/ Informacion paraprak

Sot me datë 18.08.2021 në lagjen ‘Ahmet Haxhia’, Shkodër, dyshohet se shtetasi F. B., 79 vjeç në banesë  ka vrarë me armë zjarri bashkëshorten e tij shtetasen S. B., 83 vjeçe dhe më pas ka vrarë veten.

Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e zjarrit automatik me të cilën dyshohet se  shtetasi F.B ka varrë bashkëshorten dhe më pas veten.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se ngjarja ka ndodhur para disa ditësh.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Shkodër, vijon punën për sqarimin e plotë të  rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top