Jetë/stil

Britney Spears pohon se babai i saj po përpiqet të zhvatë prej saj dy milionë dollarë

Avokatët e yllit të popit Britney Spears pohojnë se babai i saj Jamie Spears po përpiqet të marrë dy milionë dollarë prej saj para se ai të japë dorëheqjen nga pozita e kujdestarit të saj, raporton britanikja “Mirror”. Këngëtarja e konfirmoi këtë në dokumentet e reja ligjore.

Mediat e huaja thonë se Britney theksoi se babai i saj kishte deklaruar edhe më herët se ishte më mirë ta hiqte atë nga pozicioni i kujdestarit të saj dhe se ai donte vetëm para nga ajo.

Jamie thuhet se ka nevojë për paratë për të paguar avokatët dhe ish -bashkëpunëtorët e tij të biznesit, por avokati aktual i yllit të popit, Matthew Rosengart nuk dëshiron të dorëzohet nën presion.

“At Britney Spears nuk do të zhvat asgjë. Ai nuk ka të drejtë të vendosë kushte për largimin nga pozita e kujdestarit. 

Ai duhej të ishte tërhequr shumë kohë më parë. Do të ishte e sjellshme dhe korrekte,” tha Rosengart për mediat e huaja, duke shtuar se do të kërkonte pezullimin nëse Jamie nuk jep dorëheqjen nga pozita e kujdestarit deri në fund të shtatorit të këtij viti, kur është caktuar gjykimi në Los Angeles.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top