Showbiz

Beyonce dhe Jay-Z duan të marrin në pronësi makinë më të shtrenjtë në botë

Disa ditë më parë, Rolls-Royceprezantoi makinën më të shtrenjtë në botë.

Ky është modeli Boat Tail, me vlerë 23 milion euro, i cili e ka marr frymëzimin nga jahtet, pra emri “bishti i barkës”, që do të thotë “sterna e anijes”.

Sipas Page Six, prapa automjetit mbresëlënës është një nga çiftet më të fuqishëm në botën e sobisë, Beyonce dhe Jay-Z.

Mediat amerikane flasin për një “porosi të veçantë” të çiftit, i cili dëshironte të merrte një bizhuteri makine, diçka që nuk është konfirmuar ende nga industria britanike e makinave.

Rolls-Royce blu e errët me çati të lëvizshme gjithashtu ka një bagazh prej druri ndërsa në dhomën e pasagjerëve përfshin një frigorifer që mban dy shampanjë, gota, pllaka porcelani dhe tavolina rrotulluese me korniza druri të përshtatshme.

Ekzistojnë edhe dy orë Bovet 1822, një për burra dhe një për gra, të cilat ose vishen me dorë ose vendosen në pult, ndërsa në dollap ka një rast të veçantë për një stilolaps shumë të mbledhshëm Montblanc.

Por Daily Mail britanik specifikisht deklaroi se “ky model është porositur nga një çift i pasur “.

Një burim anonim i tha Telegrafit Britanik se “ne besojmë se kjo makinë fantastike është porositur nga Rolls-Royce nga Beyoncé dhe Jay-Z, pasi të gjitha detajet brenda automjetit përputhen me gjërat e tyre të preferuara”.

Nga ana e tij, CEO i Rolls-Royce Torsten Müller-Otvos e quajti modelin “projekti më ambicioz i kompanisë”.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top