Sociale

Astrologjia: Si po e shkatërroni veten tuaj pa qenë të vetëdijshëm

Dashi

Ju po shkatërroni jetën tuaj me negativitet dhe pesimizëm. 

Ju shpejt e humbni mendjen tuaj, gjë që mund t’ju kushtojë jetën.

Ju lejoni që gjërat negative të ndikojnë tek ju dhe i lini njerëzit e këqij të afrohen shumë me zemrën tuaj.

Demi
Ju jeni shumë i përqendruar në kontroll dhe këtu fillojnë problemet tuaja.

Ju nuk do të jeni në gjendje ta jetoni jetën në maksimum derisa të kuptoni se disa gjëra në jetë nuk mund të ndryshohen.

Ndonjëherë duhet të heqësh dorë.

Ju jeni gjithmonë plot me veten, gjë që mund të ndikojë negativisht në jetën tuaj.

Binjakë

Binjakët priren të shkatërrojnë jetën e tyre duke mos qenë në gjendje të largohen nga zona e rehatisë. 

Ata ulen në një vend, duke besuar se ndryshimi sjell vetëm gjëra negative, ndërsa monotonia është gjithmonë e mirë.

Por ju nuk e kuptoni që nuk ka përparim pa ndryshim, dhe nëse vazhdoni të mos lini të njohurën, nuk do të rriteni kurrë si person.

Gaforrja 

Problemi i gaforres është se ai është shumë i kujdesshëm dhe i ndjeshëm ndaj të tjerëve. 

Ata gjithmonë mendojnë për ndjenjat, emocionet dhe mirëqenien e njerëzve të tjerë. 

Po, kjo është një tipar i mirë që çdo person duhet të ketë, por ju zakonisht e teproni dhe për këtë arsye lejoni që të tjerët të fshijnë këmbët me ju.

Në fund, të gjithë do të kenë sukses, dhe ju do të qëndroni në fund.

Luani

Luanët janë pak si robotë. 

Ata vërtet besojnë se është mirë që nuk tregojnë emocione. Por nuk është në të vërtetë.

Mungesa e emocioneve ju largon nga të tjerët, dhe vetëm këta të tjerët mund t’ju rikthejnë në jetë. 

Mos harroni: të gjitha marrëdhëniet bazohen në ndjenja. Tregoni se jeni qenie njerëzore.

Virgjëresha

Ju jeni tepër i rreptë me veten dhe mendoni se keni faj për gjithçka, gjë që nënvlerëson vetëvlerësimin tuaj. 

Ju duket se të gjitha mangësitë tuaja burojnë nga paaftësia dhe mediokriteti juaj.

Ju nuk mund ta kuptoni që suksesi në jetë dhe dështimi varen nga shumë faktorë dhe kjo është arsyeja pse nuk duhet ta fajësoni veten.

Peshorja

Jetoni për të tjerët, duke i lejuar të huajt t’ju poshtërojnë me vërejtje dhe mendime të ashpra. 

Të gjitha veprimet tuaja synojnë të kënaqin ose të bëjnë përshtypje për të tjerët, edhe pse ata të tjerët janë në të vërtetë shumë të përqendruar në jetën tuaj për t’u vërejtur.

Duke qenë një Peshore, duhet të mësoni të vlerësoni veten bazuar në standardet tuaja, të mos drejtoheni nga qëndrimi i të huajve.

Akrepi

Akrepat duhet të fillojnë ta duan veten pak më shumë. Ndaloni minimizimin e asaj që bëni. 

Nuk ka asgjë të keqe të përkëdhelësh veten.

Të gjithë duhet të kujdesemi për veten, veçanërisht në këtë kohë të pamëshirshme.

Shigjetari

Herët ose vonë, frika e dështimit do të shkaktojë shembjen tuaj. 

Por ju nuk e kuptoni që rreziku kontribuon në arritjen e suksesit absolut në jetë.

Ju nuk duhet të lejoni që frika të shkatërrojë kënaqësinë tuaj në jetë. Mposhtni frikën tuaj dhe kuptoni sa të fortë jeni në të vërtetë.

Bricjapi

Ju e trajtoni jetën tuaj si një rivalitet, kohë pas kohe dhe krahasoni veten me njerëzit e tjerë, megjithëse duhet të shikoni veten në pasqyrë në vend të kësaj.

Fakti që të tjerët kanë arritur shumë më tepër se ju nuk ju bën më keq se ata. 

Ndaloni së ndjekuri njerëzit e tjerë dhe shikoni veten.

Ujori

Ju jeni mbërthyer në të kaluarën, megjithëse duhet ta kuptoni se gabimet e së kaluarës nuk përcaktojnë gjithmonë të ardhmen e një personi.

Trajtojeni çdo ditë të re si një fletë bosh. 

Ndaloni shikimin pas, jetoni në të tashmen dhe mos harroni të shikoni në të ardhmen.

Peshk

Jeni të rrethuar nga shoqëria e keqe. 

Ndaloni komunikimin me ata që nuk ju lejojnë të zhvilloheni dhe gjeni miq normalë.

Përndryshe, ju kurrë nuk do të jetë në gjendje për të realizuar plotësisht potencialin e saj të mrekullueshme.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top