Kronikë

Arrestohet banda e hajdutëve të Kavajës, u shpall në kërkim banda e Kamzës

Bandat e hajdutëve në vend kanë intensifikuar përpjekjet. 

Policia e Kavajës ndaloi dy burra, E.C, 24 vjeç dhe A.K, 41 vjeç,pasi me datë 19 maj 2021 kanë vjedhur shtëpinën e R.B.  Por, ka rezultuar nga hetimet se këta të dy kanë kryer edhe katër  vjedhje të tjera po në qytetin e Kavajës, dy vjedhje në magazina dhe dy në shtëpira.

Një tjetër bandë hajdutësh është zbuluar në Kamzë. Policia ka shpallur në kërkim S.M, 25 vjeç dhe K.H, 28 vjeç, sepse gjatë natës në Kamzë kanë tentuar të vjedhin një magazinë. Dosjet e tyre janë dërguar në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë .

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top