Kronikë

Arrestohet 51-vjeçari në Orikum, dogji ullishtet

Një 51-vjeçar, banues në Orikum, është arrestuar nga policia për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Shtetasi me iniciale V. H dyshohet se ka djegur me zjarr, dy parcela me ullinj në pronësi të shtetasve B. Sh. dhe N. Sh.  

Ngjarja ka ndodhur mesditën e djeshme, në vendin e quajtur “Përroi i Verandës”, Radhimë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top