Kronikë

Arrestohen një grup shpërndarësish droge në Divjakë, tre nga e njëjta familje

Policia e Lushnjës ka vënë në pranga një grup shpërndarësisht droge, tre nga e njejta familje, të gjithë nga Divjaka.

Të arrestuarit  janë Ligor Mihali 63 vjeç, Julian Mihali 37 vjeç,  Ermal Mihali 35 vjeç nga fshati Mërtish dhe Edi Dhori, 40 vjeç nga Divjaka.

Operacioni policor u koduar “Mërtishi”, sipas fshatit ku jetonin tre nga anëtarët e grupit.

Në kuadrin e tij u arrestuan një sasi kanabisi, 800.00 lekë të rinj dhe furgoni me të cilin shpërndanin lëndën narkotike.

Të gjitha akuzohen për “Prodhim dhe shitje të narkotikëve” kryer në bashkëpunim.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top