Politikë

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim vizitë në SPAK, takon drejtuesen e BKH

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ka zhvilluar sot një vizitë 60 minutëshe në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion dhe AntiKrimit të Organizuar.

Raportohet se ambasadorja Kim është takuar me drejtuesit e SPAK, ku ka diskutuar për disa çështje me rëndësi.

Mësohet se diplomatja amerikane është takuar me drejtuesen e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnaj.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top