Bota

Alarm në Miami: Godina shumëkatëshe shembet, frikë për shumë viktima

Një operacion shpëtimi është duke u zhvilluar pasi një ndërtesë apartamentesh afër Miami Beach u shemb në orët e para të këtij mëngjesi.

Ndërtesa, që besohet të jetë një bllok apartamenti njëmbëdhjetë katësh i quajtur Champlain Towers South, është shembur pjesërisht, konfirmuan shërbimet e shpëtimit nga zjarri.

Nuk dihet se çfarë shkaktoi shembjen e ndërtesës, e vendosur afër rrugës 88 dhe Collins Avenue në Miami Beach, Florida .

Ekziston frika se shumë njerëz mund të kenë vdekur ose të mbeten të bllokuar nën rrënojat në Champlain Towers South pas shembjes.

Autoritetet nuk kanë dhënë ende ndonjë informacion mbi viktimat e mundshme pasi situata po vazhdon.

Gazetari Joel Franco pohoi se departamenti i shpëtimit nga zjarri kishte arritur të shpëtonte disa njerëz nga ndërtesa pjesërisht e shembur.

Image
Image

So a building next to my hotel collapsed in Miami Beach during the middle of the night. pic.twitter.com/qLhlhRnP1X— Jamal Akakpo 🇬🇭 (@AkakpoJamal) June 24, 2021

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top