Kronikë

Aksident në by-passin Fier-Levan, dy automjete dalin nga rruga, plagosen tre gra. Dy prej tyre nënë e bijë

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në by-passin Fier-Levan, ku janë përfshirë dy atomjete, të cilat pas përplasjes kanë dalë nga rruga.

Tre persona kanë mbetur të plagosur dhe janë transportuar në Spitalin e Fierit.

Gazetari Ervis Kuçi raportoi për “BalkanWeb” se të plagosurat janë tre gra, dy prej të cilave nënë e bijë.

Makinat kanë përfunduar në kanalin anësor pranë rrugës.

Makinat, njëra me targa të Korçës dhe tjetra me targa të Kosovës lëviznin në drejtim të Vlorës, me sa duket për pushime në Jug, pasi në vend janë përhapur valixhe dhe ushqime. Mësohet se njëra prej automjeteve ka goditur tjetrën nga pas dhe të dyja kanë përfunduar jashtë rruge.

Informacion paraprak
Sot rreth orës 08:45, në bypass-in e Fierit, në vendin e quajtur “Pojan”, automjeti tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin E. T., është përplasur me automjetin tip “Nisan” me drejtues shtetasin I. T, ku për pasojë të dy automjetet kanë dalë nga rruga dhe janë dëmtuar lehtë 3 pasagjerë të cilët po marin ndihmën mjekësore në Spitalin Fier pa probleme për jetën. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top