Bota

Aksident i pabesueshëm rrugor me një makinë, një polic dhe një dhi

E pabesueshme por e vërtetë.

Një aksident disii çuditshëm ka ndodhur në autosdratën Larissa-Trikala kur një oficer policie u godit nga një dhi e plagosur për vdekje.

Sipas gazetës “Eleftheria”, polici u plagos lehtë kur dhia u “hodh” nga rryma e kundërt ndërsa tërhiqej nga një makinë që kalonte.

Oficerët e policisë të Departamentit të Trikala-s u thirrën dje pasdite për të ndërhyrë në rrugën nacionale Larissa – Trikala kur një tufë delesh dhe dhish, u gjetën në rrugë. 

Ata filluan përpjekjen e tyre për të hequr kafshët nga rruga kur një dhi kaloi në drejtim të kundërt me Larisën, si rezultat i së cilës ajo u mor nga një makinë kalimtare e drejtuar nga një 58 vjeçarnga Selaniku .

 Për shkak të ashpërsisë së përplasjes, kafsha fatkeqe u plagos për vdekje dhe në të njëjtën kohë u hodh në rrjedhën e kundërt, duke rënë mbi policin, të cilin e plagosi atë, ndërsa ai dhe kolegu i tij po përpiqeshin të hiqnin tufën. 

Polici u transportua në Spitalin e Përgjithshëm të Trikalës për dhënien e ndihmës së parë.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top