Sociale

Afërdita në shenjën e Virgjëreshës, ja si ndikon tek të gjitha shenjat sipas Jorgo Pullës

Aferdita planeti i dashurisë, bukurisë dhe parave, në udhëtimin e saj të pafund, ndalet në Virgjëreshë nga 22/07/2021 deri më 16/08/2021. 

Afërdita tek Virgjëresha është në shenjën e rënies së saj, sipas astrologjisë tradicionale.

Çdo planet ka një shenjë pozicioni, dobësie ose rritje.

Ndikon pozitivisht ne shenjat e Demit dhe Peshores shkruan astrologu.al

Çfarë duhet të bëjmë për të përfituar nga kalimi i Aferdites ne Virgjëreshë?

1.Është koha e duhur për të ndryshuar ambjentin e shtëpisë dhe çfarë është e dobishme për ne. Hapni sirtarët, dollapët, pastrojeni gjithcka qe nuk ju duhet mund te hiqni nga  shtëpia. Dhe kur them ti hiqni mund dhe ti jepni ndonje te afermi qe ka nevoj dhe mos I hidhni , dua të them që mund te ndihmoni dhe persona qe I keni per zemer qe  t’ia japësh dikujt që do t’i përdorë me të vërtetë.

2. Aferdita  te Virgjëresha është një nje shenje  toke. Ajoe do natyrën, i pëlqen lulet, kopshti, pemët. Shihni se si të rritni bimët tuaja, brenda dhe jashtë, shihni se çfarë mund të mbillni për të zbukuruar ballkonin ose kopshtin tuaj, ose çfarë mund të rritni për të pasur perimet dhe frutat tuaja organike.

3. Nëse vazhdimisht po shtyni disa  mobilje per ti riparuar ka ardhur koha qe ti realizoni pikerisht tani eshte koha e duhur dhe perfekte per gjera te tilla dhe jo vetem.

4. Kujdesuni për trupin tuaj. Virgjëresha është shenja e shëndetit. Theshtë koha e duhur për të bërë kontrolle për të cilin vazhdoni të mendoni, për të shkuar te dentisti, për të vizituar një dietolog, për të kërkuar metoda alternative për të përmirësuar shëndetin tuaj, gjendjen tuaj fizike. Gjeni terapistin e duhur i cili do të sugjerojë mënyra natyrore për të forcuar trupin tuaj, zbuloni efektet e dobishme të vajrave thelbësore. Bëni detoksifikim ose një dietë më të rreptë për tu përgatitur për dimrin.

5. Tregoni dashurinë tuaj për njerëzit tuaj. Ju mund të mos jeni shumë i mirë në shprehjen e ndjenjave tuaja, por përpiquni më shumë me intuiten tuaj. Tregoni interesin dhe kujdesin tuaj për ata që doni në një mënyrë praktike. 6. Shmangni kritikat e ashpra fillimisht ndaj vetes dhe pastaj ndaj të tjerëve. Shihni pyllin dhe mos u mbani tek  pema.

6.Mëso të jesh mirënjohës Zotit tend , universit për gjithçka pozitive që ke në jetën tënde dhe mos shiko vetëm atë që të mungon shiko pak dhe me tej !

Le të shohim se si pozicioni i ri i Afërditës do të ndikojë në secilën shenjë:

DASHI:

Me Afërditën ne  Virgjëresh, tani ia vlen të intensifikoni përpjekjet tuaja në punën tuaj, pasi do të korrni frytet e punës tuaj. Jeta juaj e përditshme do të bëhet më thelbësore dhe më produktive. Jini të pasionuar, por edhe me veten dhe kujdesuni për Vazhdimsin . Ndiqni një dietë dhe ushtrime të mira, pasi që tani mund të merrni pamjen që dëshironi.

DEMI:

Sundimtari i shenjës tuaj të zodiakut tek Virgjëresha është një pozicion shumë i favorshëm. Dashuria, krijimi, arti estetika, promovimi, por edhe nje shtazani nese deshironi koha eshte tani sidomos per juve qe keni aferditen ne shenjen tuaj kur keni lindur, të gjitha gëzimet janë për ty, meqense juve keni kaluar nje  periudhë të vështirë në përgjithësi. Emocionet zgjohen  dhe sjellin për ju ata që ju duan dhe I  doni gjithashtu.

BINJAKET:

Me pozicionin e ri të Afërditës në Virgjëreshë, duket se jeta familjare mund t’ju ofrojë kënaqësi. Çështjet e pasurive të patundshme mund te beni nje blerje perfekte I realizoni  me lehtësin më të madhe. Pasioni juaj ka të bëjë me folenë tuaj (shtepin), vendin ku ndiheni të strehuar, i cili është porti juaj keshtjella juaj në kohë të vështira. Eshtë koha të kujdesemi ta shijojmë jeten ton qe natyra na e ka dhuruar, afrohu me familjen tuaj shijoni te ardhmen sot dhe jo neser .

GAFORRJA:

Afërdita ne Virgjëresh ju shtyn në komunikim, media sociale dhe kontakte me botën e jashtme dhe te brendeshme . Dashuria na jep nje mundesi me shume  për të mësuar, pasi dëshirojm  të njohim  gjëra të reja, të fitojm përvoja të reja dhe lidhje per te stabilizuar jeten ton . Ju mund të keni takime dhe lajme shumë të këndshme nga mjedisi juaj ne kete perjudhe .

LUANI:

Një flirt ose një lidhje e fundit mund të kthehet në lidhje serioze më të fortë, duke krijuar emocione të forta. Nga ana tjetër, Afërdita ne  Virgjëresha ju intensifikon etjen për përfitime dhe marrëveshje të reja financiare. Organizoni në çdo mënyrë takime te rendesishme ne lidhje me punen dhe stabilizimin financiar.

VIRGJERESHA:

Afërdita në shenjën tuaj të zodiakut dhe pasionet tuaja zgjohen. Dashuria, krijimi, marrëdhëniet e biznesit dhe financat, do të stimulohen shumë deri më 16/08/2021. Sigurohuni që t’i shijoni, pa ankthet tuaja të zakonshme dhe të përfitoni nga imazhi juaj i mirë dhe hijeshia që rrezatoni, e cila tërheq pozitivitetin etë tjerëve tek ju si një magnet.

PESHORJA:

Planeti juaj udheheqes , Afedita, sjell një dhuratë të rëndësishme, paqen e brendshme dhe qetësinë. Shpirti juaj forcohet, dhe nevoja juaj ne  ceshtjet shpirtërore stabilizohen. Ju perpiqeni te jeni sa me te sigurt per te hedhur hapin e radhes  . Pasikeni  një kohe të gjatë qe jeni munduar  shumë prej jush, do të ndjeni se gjithcka po ndryshon pozitivisht per juve .

AKREPI:

miqt dhe te afermit ju japin gëzim dhe me ta ndani dëshirat dhe planet  e preferuara. Nga ana tjetër, nuk përjashtohet mundesia që një miqësi të kthehet në dashuri në përgjithësi mund ta realizoni  një humor romantik kudo që të jeni. Marrëdhëniet me persona kyc , do te ju  favorizoj ne punën tuaj  në grup kjo mund te jet nje  nga dhuratat e Afërditës.

SHIGJETARI:

Gjëja më e mirë qe ju ndihmon duke qen  Afërdita ne Virgjëresh do te thot të jesh i apasionuar pas karrierës, ngritjes ne detyr dhe promovimeprofesionale. Eshtë koha të shkëlqeni në mjedisin tuaj profesional dhe të njihni vlerat tuaja. Vendosni qëllime të sigurta të arritshme.

BRICJAPI:

Afërdita në Virgjëreshe ofron mundësi për njohuri, por edhe një dëshirë të madhe për të zgjeruar interesat tuaja shpirtërore ose për të studiuar diçka të re. Favorizime në botime, turizëm, udhëtime dhe marrëdhënie me të huaj dhe jashtë vendit nje fillim te ri pune dhe jo vetem . intuita juaj nuk ju zhgenjen të ardhmen e shikoni me optimizëm.

UJORI:

Afërdita vjen për të ofruar emocione më të forta në marrëdhëniet tuaja të dashurisë. Sidoqoftë, është mirë të kontrolloni impulset tuaja, veçanërisht nëse nuk keni nje lidhje apo fejes  ndihmon shume ne njohje të reja. Në të njëjtën kohë, ju po mendoni dhe për financat tuaja, të cilat duket se sjellin frytet e tyre ta para . Favorizime  dhe ndonje testamente  si pershembull nje trashëgimni .

PESHQIT:

Eshtë koha të afroheni me i/e dashuren tuaj ose të kërkoni dicka te re . Afërdita ne Virgjëresh mund të ju ndihmoj qe te keni një lidhje, apo edhe një partner të jetës. Më e rëndësishmja per juve eshte familja. Nuk perjashtohet qe juve te palidhurit të keni  mundësi të dashuroheni papritur . Nëse jeni fejuar tashmë, jeta do te ket supriza ne shtes familjare dhe shanse ne nje shtepi te re qe kaq shum e prisnit . Ju do të keni komunikime edhe  me partnerët tuaj ne ceshtje ekonomike  ose bashkëpunime të mira ne punen tuaj .

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top