Kosove

Adriana Matoshi del në krahun e LGBTI, shkon në paradën e tyre

Ditën e djeshme në sheshin e Prishtinës është organizuar parada e komunitetit LGBTI, “Bashkë dhe krenarë”.

E ashtuquajtur ndryshe edhe si “Parada e Krenarisë”, ky marshim organizohet në kuadër të muajit qershor, që ndërkombëtarisht njihet tashmë si muaji i ndërgjegjësimit me personat e komunitetit LGBTI.

Kësaj parade i janë bashkuar emra të shumtë edhe nga fusha e politikës, ndër ta ish-ambasadorja, Vlora Çitaku, dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Frashër Krasniqi.

Ndërkohë, në paradë po merr pjesë edhe aktorja e mirënjohur dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi.

Ajo ka publikuar në InstaStory një video nga momenti kur bashkë me turmën, ka ecur drejt sheshit me flamujt shumëngjyrësh, në mbështetje të komunitetit LGBTI.

Image
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top