Kronikë

9 raste të reja dhe 3 viktima nga Covid në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar të infektuar me Covid 9 raste të reja nga 3 239 testime dhe kanë humbur jetën 3 persona.

Prej rasteve të reja nga 3 janë në Shkup dhe Kërçovë dhe nga një në Manastir, Dibër dhe Shtip.

Në ofët e fundit gjithashtu betejën me Covid e kanë fituar 13 pacientë.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë kryer 867.233 testime, janë regjistruar gjithsej 155.663 pacientë të infektuar, ku 149.946 prej tyre janë shëruar dhe 5.484 kanë humbur jetën.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top