Bota

8 të vdekur nga përplasja e 22 makinave në SHBA

8 persona kanë humbur jetën pas përplasjes së 22 makinave si pasojë e një stuhi erë në një autostradë të Utah.

“Një stuhi rëre që goditi Millard County  shkaktoi tetë viktima, përfshirë fëmijë dhe disa shoferë, në një përplasje makinash,” tha Departamenti i Sigurisë Publike në Utah në një deklaratë.

Shumë nga të plagosurit janë dërguar në spitale, tre prej tyre në gjendje kritike. Imazhe të rënda nga vendi i aksidentit tregonin shumë mjete me rimorkio të përfshira në aksident dhe gjithashtu vetura pasagjerësh të dëmtuara nga përplasja. Të paktën një prej automjeteve kishte dyert e pasagjerëve të shkatërruara.

Një stuhi me erëra të forta ishte raportuar dje pasdite në Kanosh. Aksidenti vjen në kohën kur shteti i Utah po përjeton një thatësirë ekstreme. Autoritetet thanë se identitetet e viktimave nuk do të publikohen deri 24 orë pas njoftimit të familjarëve

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top