Jetë/stil

2.1 miliardë, CR7 lë mbrapa Messi-n dhe Neymar

Cristiano Ronaldo, Messi e Neymar, ky është podiumi i lojtarëve të futbollit më të ndjekur në rrjetet sociale në vitin 2021.

Sipas Tallwalker, multinacionale lider globale në Social dhe Consumer intelligence, është ylli portugez futbollisti më i ndjekur: në periudhën mes 1 janarit dhe 15 dhjetorit 2021, CR7 ka patur në total 2,1 miliardë ndërveprime në rrjetet sociale në nivel botëror, 340 milionë prej të cilave në Facebook, 1,7 miliardi në Instagram dhe 28 milioni në Twitter.

Në vendin e dytë është Messi me 1,1 miliardë Në vendin e tretë kemi Neymar me 751 milionë.

Për sa i takon Italisë, lojtari më social është Paulo Dybala, 148 milionë ndërveprime, i ndjekur nga Zlatan Ibrahimovic, me 124. 

Për sa u takon trajnerëv, tre vendet e para mbahen nga Carlo Ancelotti, Andrea Pirlo dhe Antonio Conte

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top